Η ιστοσελίδα του Νηπιαγωγείου Κολχικού

ιστοσελίδα

?Τα καλύτερα δώρα που μπορείς να κάνεις στα παιδιά σου είναι οι ρίζες της υπευθυνότητας και τα φτερά της ανεξαρτησίας.?

Denis Waitley (1933- , Αμερικανός συγγραφέας)

Αγαπητοί φίλοι,

με τη νέα σχολική χρονιά εγκαινιάζουμε την ιστοσελίδα του Νηπιαγωγείου μας, που έγινε με σκοπό να δώσει την ευκαιρία σε όλους όσους ενδιαφέρονται να έρθουν πιο κοντά στον υπέροχο, φανταστικό και κυρίως δημιουργικό κόσμο της προσχολικής εκπαίδευσης. Ελπίζουμε μέσα από την περιήγησή σας να γίνετε σύντομα μέλη της παρέας μας.

Σε τακτά χρονικά διαστήματα θα δημοσιεύονται άρθρα που θα αφορούν κάποιες από τις θεματικές ενότητες με τις οποίες ασχολούμαστε στο νηπιαγωγείο κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους. Τα άρθρα αυτά θα τα βρείτε συγκεντρωμένα με χρονολογική σειρά στην κατηγορία ?BLOG? από το μενού, ενώ από τον τομέα «ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ» στην αρχική σελίδα μπορείτε να δείτε τα άρθρα μας ανάλογα με την κατηγορία που σας ενδιαφέρει. Τέλος, στην ιστοσελίδα θα δημοσιεύονται και διάφορες ανακοινώσεις που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου.

Θα χαρούμε να ανταλλάσσουμε απόψεις, εμπειρίες και ιδέες για θέματα που αφορούν τα παιδιά.

Καλή σας περιήγηση!

Οι Νηπιαγωγοί